Round #1 - DE (All Places Fenced)
Round Seeding
Seed Name Rank Members Club(s) Country Status
1 KKSZ KONIN I 4.666667  Chojnacka, Paulina; Fic, Michalina; Nowinowska, Natalia; Zawodniak, Małgorzata  KKSZ KONIN  POL 
2 ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY 8.333333  Cieślar, Julia; Cieślar, Zuzanna; Strejczyk, Sandra; Ziomek, Marta  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
3 AZS AWF WARSZAWA 12  Okine, Marta; Oudejans, Marysia; Rowińska, Emilia; Szymańska, Barbara  AZS AWF WARSZAWA  POL 
4 KKSZ KONIN II 12.33333  Głowacka, Izabela; Simińska, Wiktoria; Waleriańczyk, Weronika; Wysocka, Natalia  KKSZ KONIN  POL 
5 UKS 13 BIAŁYSTOK I 17.33333  Kurzyna, Urszula; Maliszewska, Weronika; Mieczkowska, Gabriela; Seredyńska, Blanka  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
6 TMS SOSNOWIEC I 17.66667  Łukasik, Anna; Nowicka, Małgorzata; Porada, Paulina; Porada, Zuzanna  TMS SOSNOWIEC  POL 
7 UKS RIPOSTA OLSZTYN I 19.66667  Borkowska, Weronika; Mikołajczyk, Zuzanna; Romańczyk, Aleksandra; Stopińska, Oliwia  UKS RIPOSTA OLSZTYN  POL 
8 O.Ś. AZS POZNAŃ 31.33333  Marciniak, Agata; Pająk, Julia; Szulc, Barbara  O.Ś. AZS POZNAŃ  POL 
9 UKS 13 BIAŁYSTOK II 38.66667  Andryszewska, Marta; Bieniasz, Weronika; Jackowska, Maria  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
10 UKS SZABLA BRZOZA 40  Loda, Aleksandra; Loda, Joanna; Olejko, Daria  UKS SZABLA BRZOZA  POL 
11 UKS RIPOSTA OLSZTYN II 43  Trager, Dominika; Wiadrowska, Paulina; Zaręba, Anita  UKS RIPOSTA OLSZTYN  POL 
12 TMS SOSNOWIEC II 43  Kozieł, Klaudia; Lemkiewicz, Zuzanna; Szweda, Aleksandra; Ziębacz, Wiktoria  TMS SOSNOWIEC  POL 
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) KKSZ KONIN I
KKSZ KONIN / POL
 
  (1) KKSZ KONIN I
KKSZ KONIN / POL
 
(16) -BYE-   
    (1) KKSZ KONIN I
KKSZ KONIN / POL
 
(9) UKS 13 BIAŁYSTOK II
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
  45 - 16
[Match Details] 
  (9) UKS 13 BIAŁYSTOK II
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
 
(8) O.Ś. AZS POZNAŃ
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
 
45 - 44
[Match Details] 
 
    (1) KKSZ KONIN I
KKSZ KONIN / POL
 
(5) UKS 13 BIAŁYSTOK I
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
  45 - 19
[Match Details] 
  (5) UKS 13 BIAŁYSTOK I
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
   
(12) TMS SOSNOWIEC II
TMS SOSNOWIEC / POL
 
45 - 18
[Match Details] 
   
    (4) KKSZ KONIN II
KKSZ KONIN / POL
 
 
(13) -BYE-    45 - 27
[Match Details] 
 
  (4) KKSZ KONIN II
KKSZ KONIN / POL
 
 
(4) KKSZ KONIN II
KKSZ KONIN / POL
 
   
    (2) ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
(3) AZS AWF WARSZAWA
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
  45 - 35
[Match Details] 
  (3) AZS AWF WARSZAWA
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
   
(14) -BYE-       
    (3) AZS AWF WARSZAWA
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
   
(11) UKS RIPOSTA OLSZTYN II
UKS RIPOSTA OLSZTYN / POL
 
  45 - 29
[Match Details] 
   
  (6) TMS SOSNOWIEC I
TMS SOSNOWIEC / POL
 
     
(6) TMS SOSNOWIEC I
TMS SOSNOWIEC / POL
 
45 - 11
[Match Details] 
     
    (2) ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
 
(7) UKS RIPOSTA OLSZTYN I
UKS RIPOSTA OLSZTYN / POL
 
  45 - 41
[Match Details] 
 
  (7) UKS RIPOSTA OLSZTYN I
UKS RIPOSTA OLSZTYN / POL
 
   
(10) UKS SZABLA BRZOZA
UKS SZABLA BRZOZA / POL
 
45 - 35
[Match Details] 
   
    (2) ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
 
(15) -BYE-    45 - 18
[Match Details] 
 
  (2) ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
 
(2) ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
   
   

Bronze Medal  
   
(4) KKSZ KONIN II
KKSZ KONIN / POL
 
  (3) AZS AWF WARSZAWA
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
(3) AZS AWF WARSZAWA
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
45 - 36
[Match Details] 
   

Table of 4 (Pl. 5-8) Table of 2 (Pl. 5-6)  
     
(9) UKS 13 BIAŁYSTOK II
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
  (5) UKS 13 BIAŁYSTOK I
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
(5) UKS 13 BIAŁYSTOK I
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
45 - 27
[Match Details] 
    (5) UKS 13 BIAŁYSTOK I
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
(6) TMS SOSNOWIEC I
TMS SOSNOWIEC / POL
 
  45 - 37
[Match Details] 
  (6) TMS SOSNOWIEC I
TMS SOSNOWIEC / POL
 
 
(7) UKS RIPOSTA OLSZTYN I
UKS RIPOSTA OLSZTYN / POL
 
45 - 32
[Match Details] 
 
   

Table of 2 (Pl. 7-8)  
   
(9) UKS 13 BIAŁYSTOK II
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
  (7) UKS RIPOSTA OLSZTYN I
UKS RIPOSTA OLSZTYN / POL
 
(7) UKS RIPOSTA OLSZTYN I
UKS RIPOSTA OLSZTYN / POL
 
45 - 30
[Match Details] 
   

Table of 16, bout #2 of 8
# O.Ś. AZS POZNAŃ TS Score Score TS UKS 13 BIAŁYSTOK II #
3 Pająk, Julia 5 5 3 3 Jackowska, Maria 6
1 Szulc, Barbara 5 10 4 1 Bieniasz, Weronika 5
2 Marciniak, Agata 5 15 6 2 Andryszewska, Marta 4
1 Szulc, Barbara 5 20 9 3 Jackowska, Maria 6
3 Pająk, Julia 5 25 13 4 Andryszewska, Marta 4
2 Marciniak, Agata 5 30 18 5 Bieniasz, Weronika 5
1 Szulc, Barbara 5 35 22 4 Andryszewska, Marta 4
2 Marciniak, Agata 5 40 29 7 Jackowska, Maria 6
3 Pająk, Julia 4 44 45 16 Bieniasz, Weronika 5
      D44 V45      
Table of 16, bout #3 of 8
# TMS SOSNOWIEC II TS Score Score TS UKS 13 BIAŁYSTOK I #
3 Ziębacz, Wiktoria 0 0 5 5 Mieczkowska, Gabriela 6
1 Lemkiewicz, Zuzanna 2 2 10 5 Kurzyna, Urszula 5
2 Kozieł, Klaudia 2 4 15 5 Seredyńska, Blanka 4
1 Lemkiewicz, Zuzanna 0 4 20 5 Mieczkowska, Gabriela 6
3 Ziębacz, Wiktoria 1 5 25 5 Seredyńska, Blanka 4
2 Kozieł, Klaudia 2 7 30 5 Kurzyna, Urszula 5
1 Lemkiewicz, Zuzanna 4 11 35 5 Seredyńska, Blanka 4
2 Kozieł, Klaudia 7 18 40 5 Mieczkowska, Gabriela 6
R Szweda, Aleksandra 0 18 45 5 Kurzyna, Urszula 5
      D18 V45      
Table of 16, bout #6 of 8
# TMS SOSNOWIEC I TS Score Score TS UKS RIPOSTA OLSZTYN II #
3 Łukasik, Anna 5 5 3 3 Zaręba, Anita 6
1 Porada, Zuzanna 5 10 4 1 Trager, Dominika 5
2 Nowicka, Małgorzata 5 15 5 1 Wiadrowska, Paulina 4
1 Porada, Zuzanna 5 20 5 0 Zaręba, Anita 6
3 Łukasik, Anna 5 25 8 3 Wiadrowska, Paulina 4
2 Nowicka, Małgorzata 5 30 8 0 Trager, Dominika 5
1 Porada, Zuzanna 5 35 10 2 Wiadrowska, Paulina 4
2 Nowicka, Małgorzata 5 40 10 0 Zaręba, Anita 6
3 Łukasik, Anna 5 45 11 1 Trager, Dominika 5
      V45 D11      
Table of 16, bout #7 of 8
# UKS SZABLA BRZOZA TS Score Score TS UKS RIPOSTA OLSZTYN I #
3 Olejko, Daria 3 3 5 5 Mikołajczyk, Zuzanna 6
1 Loda, Joanna 2 5 10 5 Romańczyk, Aleksandra 5
2 Loda, Aleksandra 1 6 15 5 Stopińska, Oliwia 4
1 Loda, Joanna 4 10 20 5 Mikołajczyk, Zuzanna 6
3 Olejko, Daria 4 14 25 5 Stopińska, Oliwia 4
2 Loda, Aleksandra 0 14 30 5 Romańczyk, Aleksandra 5
1 Loda, Joanna 15 29 35 5 Borkowska, Weronika R
2 Loda, Aleksandra 2 31 40 5 Mikołajczyk, Zuzanna 6
3 Olejko, Daria 4 35 45 5 Romańczyk, Aleksandra 5
      D35 V45      
Table of 8, bout #1 of 4
# UKS 13 BIAŁYSTOK II TS Score Score TS KKSZ KONIN I #
3 Bieniasz, Weronika 2 2 5 5 Zawodniak, Małgorzata 6
1 Andryszewska, Marta 3 5 10 5 Nowinowska, Natalia 5
2 Jackowska, Maria 1 6 15 5 Chojnacka, Paulina 4
1 Andryszewska, Marta 0 6 20 5 Zawodniak, Małgorzata 6
3 Bieniasz, Weronika 4 10 25 5 Chojnacka, Paulina 4
2 Jackowska, Maria 1 11 30 5 Nowinowska, Natalia 5
1 Andryszewska, Marta 1 12 35 5 Chojnacka, Paulina 4
2 Jackowska, Maria 3 15 40 5 Zawodniak, Małgorzata 6
3 Bieniasz, Weronika 1 16 45 5 Nowinowska, Natalia 5
      D16 V45      
Table of 8, bout #2 of 4
# KKSZ KONIN II TS Score Score TS UKS 13 BIAŁYSTOK I #
6 Wysocka, Natalia 2 2 5 5 Kurzyna, Urszula 3
5 Waleriańczyk, Weronika 8 10 8 3 Seredyńska, Blanka 1
4 Głowacka, Izabela 5 15 12 4 Mieczkowska, Gabriela 2
6 Wysocka, Natalia 5 20 15 3 Seredyńska, Blanka 1
4 Głowacka, Izabela 5 25 19 4 Kurzyna, Urszula 3
5 Waleriańczyk, Weronika 5 30 19 0 Mieczkowska, Gabriela 2
4 Głowacka, Izabela 5 35 20 1 Seredyńska, Blanka 1
6 Wysocka, Natalia 5 40 23 3 Maliszewska, Weronika R
5 Waleriańczyk, Weronika 5 45 27 4 Kurzyna, Urszula 3
      V45 D27      
Table of 8, bout #3 of 4
# TMS SOSNOWIEC I TS Score Score TS AZS AWF WARSZAWA #
6 Nowicka, Małgorzata 1 1 5 5 Okine, Marta 3
5 Łukasik, Anna 9 10 8 3 Oudejans, Marysia 1
4 Porada, Zuzanna 1 11 15 7 Rowińska, Emilia 2
6 Nowicka, Małgorzata 5 16 20 5 Szymańska, Barbara R
4 Porada, Zuzanna 2 18 25 5 Okine, Marta 3
5 Łukasik, Anna 3 21 30 5 Rowińska, Emilia 2
R Porada, Paulina 1 22 35 5 Szymańska, Barbara R
6 Nowicka, Małgorzata 6 28 40 5 Rowińska, Emilia 2
5 Łukasik, Anna 1 29 45 5 Okine, Marta 3
      D29 V45      
Table of 8, bout #4 of 4
# ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY TS Score Score TS UKS RIPOSTA OLSZTYN I #
3 Cieślar, Zuzanna 5 5 2 2 Mikołajczyk, Zuzanna 6
1 Cieślar, Julia 5 10 4 2 Romańczyk, Aleksandra 5
2 Ziomek, Marta 5 15 4 0 Stopińska, Oliwia 4
1 Cieślar, Julia 5 20 6 2 Mikołajczyk, Zuzanna 6
3 Cieślar, Zuzanna 5 25 6 0 Stopińska, Oliwia 4
2 Ziomek, Marta 5 30 9 3 Romańczyk, Aleksandra 5
1 Cieślar, Julia 5 35 14 5 Stopińska, Oliwia 4
2 Ziomek, Marta 5 40 15 1 Mikołajczyk, Zuzanna 6
3 Cieślar, Zuzanna 5 45 18 3 Romańczyk, Aleksandra 5
      V45 D18      
Semi-Finals, bout #1 of 2
# KKSZ KONIN II TS Score Score TS KKSZ KONIN I #
3 Simińska, Wiktoria 4 4 5 5 Zawodniak, Małgorzata 6
1 Wysocka, Natalia 0 4 10 5 Nowinowska, Natalia 5
2 Głowacka, Izabela 4 8 15 5 Fic, Michalina 4
1 Wysocka, Natalia 3 11 20 5 Zawodniak, Małgorzata 6
3 Simińska, Wiktoria 2 13 25 5 Fic, Michalina 4
2 Głowacka, Izabela 0 13 30 5 Nowinowska, Natalia 5
1 Wysocka, Natalia 4 17 35 5 Chojnacka, Paulina R
2 Głowacka, Izabela 0 17 40 5 Zawodniak, Małgorzata 6
3 Simińska, Wiktoria 2 19 45 5 Nowinowska, Natalia 5
      D19 V45      
Semi-Finals, bout #2 of 2
# ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY TS Score Score TS AZS AWF WARSZAWA #
3 Cieślar, Zuzanna 5 5 2 2 Rowińska, Emilia 6
1 Cieślar, Julia 3 8 10 8 Okine, Marta 5
2 Ziomek, Marta 7 15 11 1 Szymańska, Barbara 4
1 Cieślar, Julia 5 20 12 1 Rowińska, Emilia 6
3 Cieślar, Zuzanna 5 25 17 5 Szymańska, Barbara 4
2 Ziomek, Marta 5 30 26 9 Okine, Marta 5
1 Cieślar, Julia 5 35 29 3 Oudejans, Marysia R
2 Ziomek, Marta 5 40 38 9 Rowińska, Emilia 6
3 Cieślar, Zuzanna 5 45 41 3 Okine, Marta 5
      V45 D41      
Finals, bout #1 of 1
# ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY TS Score Score TS KKSZ KONIN I #
3 Cieślar, Zuzanna 5 5 3 3 Nowinowska, Natalia 6
1 Cieślar, Julia 3 8 10 7 Zawodniak, Małgorzata 5
2 Ziomek, Marta 6 14 15 5 Chojnacka, Paulina 4
1 Cieślar, Julia 1 15 20 5 Nowinowska, Natalia 6
3 Cieślar, Zuzanna 10 25 24 4 Chojnacka, Paulina 4
2 Ziomek, Marta 5 30 28 4 Zawodniak, Małgorzata 5
1 Cieślar, Julia 5 35 29 1 Chojnacka, Paulina 4
2 Ziomek, Marta 5 40 35 6 Nowinowska, Natalia 6
3 Cieślar, Zuzanna 5 45 35 0 Zawodniak, Małgorzata 5
      V45 D35      
Table of 4 (Pl. 5-8), bout #1 of 2
# UKS 13 BIAŁYSTOK I TS Score Score TS UKS 13 BIAŁYSTOK II #
3 Kurzyna, Urszula 5 5 1 1 Jackowska, Maria 6
1 Maliszewska, Weronika 5 10 5 4 Bieniasz, Weronika 5
2 Mieczkowska, Gabriela 5 15 9 4 Andryszewska, Marta 4
1 Maliszewska, Weronika 5 20 11 2 Jackowska, Maria 6
3 Kurzyna, Urszula 5 25 17 6 Andryszewska, Marta 4
2 Mieczkowska, Gabriela 5 30 19 2 Bieniasz, Weronika 5
1 Maliszewska, Weronika 5 35 21 2 Andryszewska, Marta 4
2 Mieczkowska, Gabriela 5 40 22 1 Jackowska, Maria 6
R Seredyńska, Blanka 5 45 27 5 Bieniasz, Weronika 5
      V45 D27      
Table of 4 (Pl. 5-8), bout #2 of 2
# UKS RIPOSTA OLSZTYN I TS Score Score TS TMS SOSNOWIEC I #
3 Romańczyk, Aleksandra 5 5 0 0 Nowicka, Małgorzata 6
1 Stopińska, Oliwia 5 10 9 9 Łukasik, Anna 5
2 Mikołajczyk, Zuzanna 5 15 14 5 Porada, Zuzanna 4
1 Stopińska, Oliwia 2 17 20 6 Nowicka, Małgorzata 6
3 Romańczyk, Aleksandra 2 19 25 5 Porada, Zuzanna 4
2 Mikołajczyk, Zuzanna 3 22 30 5 Łukasik, Anna 5
1 Stopińska, Oliwia 2 24 35 5 Porada, Zuzanna 4
2 Mikołajczyk, Zuzanna 5 29 40 5 Nowicka, Małgorzata 6
3 Romańczyk, Aleksandra 3 32 45 5 Łukasik, Anna 5
      D32 V45      
Table of 2 (Pl. 5-6), bout #1 of 1
# TMS SOSNOWIEC I TS Score Score TS UKS 13 BIAŁYSTOK I #
6 Nowicka, Małgorzata 1 1 5 5 Kurzyna, Urszula 3
5 Łukasik, Anna 5 6 10 5 Mieczkowska, Gabriela 1
4 Porada, Paulina 4 10 15 5 Maliszewska, Weronika 2
6 Nowicka, Małgorzata 4 14 20 5 Mieczkowska, Gabriela 1
4 Porada, Paulina 2 16 25 5 Kurzyna, Urszula 3
5 Łukasik, Anna 13 29 30 5 Maliszewska, Weronika 2
R Porada, Zuzanna 2 31 35 5 Mieczkowska, Gabriela 1
6 Nowicka, Małgorzata 3 34 40 5 Maliszewska, Weronika 2
5 Łukasik, Anna 3 37 45 5 Kurzyna, Urszula 3
      D37 V45      
Bronze Medal, bout #1 of 1
# AZS AWF WARSZAWA TS Score Score TS KKSZ KONIN II #
3 Okine, Marta 5 5 3 3 Wysocka, Natalia 6
1 Oudejans, Marysia 4 9 10 7 Waleriańczyk, Weronika 5
2 Rowińska, Emilia 3 12 15 5 Głowacka, Izabela 4
R Szymańska, Barbara 3 15 20 5 Wysocka, Natalia 6
3 Okine, Marta 10 25 24 4 Głowacka, Izabela 4
2 Rowińska, Emilia 2 27 30 6 Waleriańczyk, Weronika 5
R Szymańska, Barbara 8 35 32 2 Głowacka, Izabela 4
2 Rowińska, Emilia 5 40 34 2 Wysocka, Natalia 6
3 Okine, Marta 5 45 36 2 Waleriańczyk, Weronika 5
      V45 D36      
Table of 2 (Pl. 7-8), bout #1 of 1
# UKS RIPOSTA OLSZTYN I TS Score Score TS UKS 13 BIAŁYSTOK II #
3 Romańczyk, Aleksandra 5 5 0 0 Jackowska, Maria 6
1 Borkowska, Weronika 5 10 3 3 Bieniasz, Weronika 5
2 Mikołajczyk, Zuzanna 5 15 8 5 Andryszewska, Marta 4
1 Borkowska, Weronika 5 20 17 9 Jackowska, Maria 6
3 Romańczyk, Aleksandra 5 25 19 2 Andryszewska, Marta 4
2 Mikołajczyk, Zuzanna 5 30 21 2 Bieniasz, Weronika 5
1 Borkowska, Weronika 5 35 22 1 Andryszewska, Marta 4
2 Mikołajczyk, Zuzanna 5 40 26 4 Jackowska, Maria 6
3 Romańczyk, Aleksandra 5 45 30 4 Bieniasz, Weronika 5
      V45 D30      

Final Results
Event finished at 1:17 PM
Place Name Club(s) Country Members
1 ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL  Cieślar, Cieślar, Strejczyk, Ziomek 
2 KKSZ KONIN I KKSZ KONIN  POL  Chojnacka, Fic, Nowinowska, Zawodniak 
3 AZS AWF WARSZAWA AZS AWF WARSZAWA  POL  Okine, Oudejans, Rowińska, Szymańska 
4 KKSZ KONIN II KKSZ KONIN  POL  Głowacka, Simińska, Waleriańczyk, Wysocka 
5 UKS 13 BIAŁYSTOK I UKS 13 BIAŁYSTOK  POL  Kurzyna, Maliszewska, Mieczkowska, Seredyńska 
6 TMS SOSNOWIEC I TMS SOSNOWIEC  POL  Łukasik, Nowicka, Porada, Porada 
7 UKS RIPOSTA OLSZTYN I UKS RIPOSTA OLSZTYN  POL  Borkowska, Mikołajczyk, Romańczyk, Stopińska 
8 UKS 13 BIAŁYSTOK II UKS 13 BIAŁYSTOK  POL  Andryszewska, Bieniasz, Jackowska 
9 O.Ś. AZS POZNAŃ O.Ś. AZS POZNAŃ  POL  Marciniak, Pająk, Szulc 
10 UKS SZABLA BRZOZA UKS SZABLA BRZOZA  POL  Loda, Loda, Olejko 
11 UKS RIPOSTA OLSZTYN II UKS RIPOSTA OLSZTYN  POL  Trager, Wiadrowska, Zaręba 
12 TMS SOSNOWIEC II TMS SOSNOWIEC  POL  Kozieł, Lemkiewicz, Szweda, Ziębacz